RNF12FTC30K1
Mfr.Part #
RNF12FTC30K1
Description
RES 30.1K OHM 1% 1/2W AXIAL
Max Power Dissipation :
500mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Additional Feature :
FLAME PROOF
Composition :
Metal Film
Published :
Working Voltage :
350V
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Factory Lead Time :
20 Weeks
Power Rating :
500mW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mount :
Axial, Through Hole
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.108Diax0.344L 2.75mmx8.75mm
Terminal Shape :
Wire
Diameter :
2.75mm
Construction :
Tubular
Resistance :
30.1kOhm
Tolerance :
±1%