RNF12FTC210K
Mfr.Part #
RNF12FTC210K
Description
RES 210K OHM 1% 1/2W AXIAL
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
210kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Working Voltage :
350V
Power Rating :
500mW
Lead Diameter :
0.65 mm
Size / Dimension :
0.108Diax0.344L 2.75mmx8.75mm
Tolerance :
±1%
Datasheets
RNF12FTC210K
Stackpole Electronics, Inc. RNF12FTC210K
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 210kOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,