RNF12FTC10K5
Mfr.Part #
RNF12FTC10K5
Description
RES 10.5K OHM 1% 1/2W AXIAL
Working Voltage :
350V
Tolerance :
±1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Construction :
Tubular
Diameter :
2.75mm
Contact Plating :
Copper, Tin
Factory Lead Time :
20 Weeks
Mount :
Axial, Through Hole
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Wire
Radiation Hardening :
Additional Feature :
FLAME PROOF
Resistance :
10.5kOhm
Power Rating :
500mW
Size / Dimension :
0.108Diax0.344L 2.75mmx8.75mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Datasheets
RNF12FTC10K5
Stackpole Electronics, Inc. RNF12FTC10K5
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 10.5kOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,