RNF12FTC100K
Mfr.Part #
RNF12FTC100K
Description
RES 100K OHM 1% 1/2W AXIAL
Power Rating :
500mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Construction :
Tubular
Size / Dimension :
0.108Diax0.344L 2.75mmx8.75mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Factory Lead Time :
20 Weeks
Additional Feature :
FLAME PROOF
Working Voltage :
350V
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Contact Plating :
Copper, Tin
Wire
Mount :
Axial, Through Hole
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Radiation Hardening :
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Tolerance :
±1%
Resistance :
100kOhm
Diameter :
2.75mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Power Dissipation :
500mW