RNF12FAD27R4
Mfr.Part #
RNF12FAD27R4
Description
RES 27.4 OHM 1% 1/2W AXIAL
Packaging :
Tape and Box (TB)
Construction :
Cylindrical
Power Rating :
500mW
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Max Power Dissipation :
500mW
Factory Lead Time :
13 Weeks
Tolerance :
±1%
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.108Diax0.344L 2.75mmx8.75mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Surface Mount :
No
Resistance :
27.4Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Additional Feature :
FLAME PROOF, PRECISION, RATED AC VOLATGE (V): 350
Lead Diameter :
0.65 mm
Working Voltage :
350V
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Packing Method :
Ammo Pack
Series :
RNF
Datasheets
RNF12FAD27R4
Stackpole Electronics, Inc. RNF12FAD27R4
FIXED RESISTOR, 27.4Ohm, 0.5W 1/2W, Metal Film,