RNF12FAD215R
Mfr.Part #
RNF12FAD215R
Description
RES 215 OHM 1% 1/2W AXIAL
Through Hole Resistors
Packing Method :
Ammo Pack
Construction :
Cylindrical
2
Surface Mount :
No
Power Rating :
500mW
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Lead Diameter :
0.65 mm
Size / Dimension :
0.108Diax0.344L 2.75mmx8.75mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Packaging :
Tape and Box (TB)
Max Power Dissipation :
500mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W