RNF12DTC453R
Mfr.Part #
RNF12DTC453R
Description
RES 453 OHM 0.5% 1/2W AXIAL
Size / Dimension :
0.108Diax0.344L 2.75mmx8.75mm
Working Voltage :
350V
Mount :
Axial, Through Hole
Published :
Pbfree Code :
yes
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
1 (Unlimited)
Terminal Shape :
Wire
Additional Feature :
FLAME PROOF
Power Rating :
500mW
Factory Lead Time :
11 Weeks
Lead Free :
Lead Free
Radiation Hardening :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Max Power Dissipation :
500mW
Construction :
Tubular
Number of Terminations :
2
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Diameter :
2.75mm
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Contact Plating :
Copper, Tin
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
453Ohm