RNCP1206FTD82K5
Mfr.Part #
RNCP1206FTD82K5
Description
RES 82.5K OHM 1% 1/2W 1206
Stock
147
In Stock :
147
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Published :
2012
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.122Lx0.059W 3.10mmx1.50mm
Case Code (Metric) :
3216
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Max Power Dissipation :
500mW
Height :
609.6μm
Resistance :
82.5kOhm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C