RNCP0805FTD681R
Mfr.Part #
RNCP0805FTD681R
Description
RES 681 OHM 1% 1/4W 0805
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±1%
Resistance :
681Ohm
ECCN Code :
EAR99
Pbfree Code :
yes
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Factory Lead Time :
18 Weeks
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Max Power Dissipation :
250mW
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
RNCP
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - reflowed over Nickel (Ni) barrier
Thin Film
Datasheets
RNCP0805FTD681R
Stackpole Electronics, Inc. RNCP0805FTD681R
FIXED RESISTOR RNCP Series, Thin Film, 681Ohm, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C