RNCP0805FTD4R70
Mfr.Part #
RNCP0805FTD4R70
Description
RES 4.7 OHM 1% 1/4W 0805
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Max Power Dissipation :
250mW
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistance :
4.7ohm
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C