RNCP0603FTD13K0
Mfr.Part #
RNCP0603FTD13K0
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Description
RES 13K OHM 1% 1/8W 0603
1 (Unlimited)
Max Power Dissipation :
125mW
Working Voltage :
150V
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height :
508μm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
13kOhm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Tape and Reel (TR)
Published :
ECCN Code :
EAR99
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Size / Dimension :
0.059Lx0.031W 1.50mmx0.80mm