RNCF2512DTE9R53
Mfr.Part #
RNCF2512DTE9R53
Description
RES 9.53 OHM 0.5% 1W 2512
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Power Rating :
500mW
Resistance :
9.53Ohm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
1W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Surface Mount
Datasheets
RNCF2512DTE9R53
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 9.53Ohm, 1W, ±0.5%, -55°C~155°C