RNCF2512DTE9R10
Mfr.Part #
RNCF2512DTE9R10
Description
RES 9.1 OHM 0.5% 1W 2512
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Power Rating :
500mW
Resistance :
9.1Ohm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm