RNCF2512DTE9K76
Mfr.Part #
RNCF2512DTE9K76
Description
RES 9.76K OHM 0.5% 1/2W 2512
EAR99
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Resistance :
9.76kOhm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
500mW
FIXED RESISTOR
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Working Voltage :
150V
yes
Datasheets
RNCF2512DTE9K76
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 9.76kOhm, 0.5W 1/2W, ±0.5%, -55°C~155°C