RNCF2512DTE9K10
Mfr.Part #
RNCF2512DTE9K10
Description
RES 9.1K OHM 0.5% 1/2W 2512
2
Working Voltage :
150V
Resistance :
9.1kOhm
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Tolerance :
±0.5%
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
500mW