RNCF2512DTE9K09
Mfr.Part #
RNCF2512DTE9K09
Description
RES 9.09K OHM 0.5% 1/2W 2512
Tolerance :
±0.5%
Working Voltage :
150V
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
500mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
9.09kOhm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Datasheets
RNCF2512DTE9K09
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 9.09kOhm, 0.5W 1/2W, ±0.5%, -55°C~155°C