RNCF2512DTE91R0
Mfr.Part #
RNCF2512DTE91R0
Description
RES 91 OHM 0.5% 1W 2512
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
500mW
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
1W
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
91Ohm
Datasheets
RNCF2512DTE91R0
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 91Ohm, 1W, ±0.5%, -55°C~155°C