RNCF2512DTE820R
Mfr.Part #
RNCF2512DTE820R
Description
RES 820 OHM 0.5% 3/4W 2512
Rated Power Dissipation (P) :
0.75W
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
500mW
Resistance :
820ohm
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Datasheets
RNCF2512DTE820R
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 820Ohm, 0.75W 3/4W, ±0.5%, -55°C~155°C