RNCF2512DTE6R80
Mfr.Part #
RNCF2512DTE6R80
Description
RES 6.8 OHM 0.5% 1W 2512
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Power (Watts) :
1W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Resistance :
6.8Ohm