RNCF2512DTE68R0
Mfr.Part #
RNCF2512DTE68R0
Description
RES 68 OHM 0.5% 1W 2512
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Power (Watts) :
1W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
500mW
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
68Ohm
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Datasheets
RNCF2512DTE68R0
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 68Ohm, 1W, ±0.5%, -55°C~155°C