RNCF2512DTE64R9
Mfr.Part #
RNCF2512DTE64R9
Description
RES 64.9 OHM 0.5% 1W 2512
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
1W
Power Rating :
500mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.5%
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
64.9Ohm
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Composition :
Thin Film
Datasheets
RNCF2512DTE64R9
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 64.9Ohm, 1W, ±0.5%, -55°C~155°C