RNCF2512DTE64K9
Mfr.Part #
RNCF2512DTE64K9
Description
RES 64.9K OHM 0.5% 1/2W 2512
Tolerance :
±0.5%
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
RNCF
Pbfree Code :
yes
Resistance :
64.9kOhm
JESD-609 Code :
e3
Power Rating :
500mW
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Working Voltage :
150V
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Datasheets
RNCF2512DTE64K9
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 64.9kOhm, 0.5W 1/2W, ±0.5%, -55°C~155°C