RNCF2512DTE649R
Mfr.Part #
RNCF2512DTE649R
Description
RES 649 OHM 0.5% 3/4W 2512
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Power Rating :
500mW
Resistance :
649Ohm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.75W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C