RNCF2512DTE63R4
Mfr.Part #
RNCF2512DTE63R4
Description
RES 63.4 OHM 0.5% 1W 2512
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
63.4Ohm
Power Rating :
500mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
1W