RNCF2512DTE63K4
Mfr.Part #
RNCF2512DTE63K4
Description
RES 63.4K OHM 0.5% 1/2W 2512
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Pbfree Code :
yes
Packaging :
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Resistance :
63.4kOhm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
1 (Unlimited)
Working Voltage :
150V
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Tolerance :
±0.5%
Power Rating :
500mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Datasheets
RNCF2512DTE63K4
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 63.4kOhm, 0.5W 1/2W, ±0.5%, -55°C~155°C