RNCF2512DTE61K9
Mfr.Part #
RNCF2512DTE61K9
Description
RES 61.9K OHM 0.5% 1/2W 2512
WRAPAROUND
Working Voltage :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
61.9kOhm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
500mW
Pbfree Code :
yes
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.5%