RNCF2512DTE60R4
Mfr.Part #
RNCF2512DTE60R4
Description
RES 60.4 OHM 0.5% 1W 2512
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Resistance :
60.4Ohm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
1W
Power Rating :
500mW