RNCF2512DTE604R
Mfr.Part #
RNCF2512DTE604R
Description
RES 604 OHM 0.5% 3/4W 2512
Power Rating :
500mW
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Factory Lead Time :
12 Weeks
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
604Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.75W
Series :
RNCF
Datasheets
RNCF2512DTE604R
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 604Ohm, 0.75W 3/4W, ±0.5%, -55°C~155°C