RNCF2512DTE5R62
Mfr.Part #
RNCF2512DTE5R62
Description
RES 5.62 OHM 0.5% 1W 2512
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Power (Watts) :
1W
Power Rating :
500mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
12 Weeks
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
5.62Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
RNCF2512DTE5R62
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 5.62Ohm, 1W, ±0.5%, -55°C~155°C