RNCF2512DTE5R49
Mfr.Part #
RNCF2512DTE5R49
Description
RES 5.49 OHM 0.5% 1W 2512
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
1W
Power Rating :
500mW
Resistance :
5.49Ohm
RECTANGULAR
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Datasheets
RNCF2512DTE5R49
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 5.49Ohm, 1W, ±0.5%, -55°C~155°C