RNCF2512DTE5R11
Mfr.Part #
RNCF2512DTE5R11
Description
RES 5.11 OHM 0.5% 1W 2512
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
500mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
5.11Ohm
Tolerance :
±0.5%
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm