RNCF2512DTE5K60
Mfr.Part #
RNCF2512DTE5K60
Description
RES 5.6K OHM 0.5% 1/2W 2512
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Power Rating :
500mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Resistance :
5.6kOhm
Working Voltage :
150V