RNCF2512DTE549R
Mfr.Part #
RNCF2512DTE549R
Description
RES 549 OHM 0.5% 3/4W 2512
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
500mW
Resistance :
549Ohm
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.75W