RNCF2512DTE4R53
Mfr.Part #
RNCF2512DTE4R53
Description
RES 4.53 OHM 0.5% 1W 2512
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Power Rating :
500mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
4.53Ohm
Power (Watts) :
1W