RNCF2512DTE4R32
Mfr.Part #
RNCF2512DTE4R32
Description
RES 4.32 OHM 0.5% 1W 2512
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Resistance :
4.32Ohm
2512 (6432 Metric)
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
500mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Power (Watts) :
1W
Tolerance :
±0.5%
Factory Lead Time :
12 Weeks
Datasheets
RNCF2512DTE4R32
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 4.32Ohm, 1W, ±0.5%, -55°C~155°C