RNCF2512DTE4R30
Mfr.Part #
RNCF2512DTE4R30
Description
RES 4.3 OHM 0.5% 1W 2512
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Power Rating :
500mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
1W
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
AEC-Q200
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
4.3Ohm
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
2
Datasheets
RNCF2512DTE4R30
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 4.3Ohm, 1W, ±0.5%, -55°C~155°C