RNCF2512DTE4R02
Mfr.Part #
RNCF2512DTE4R02
Description
RES 4.02 OHM 0.5% 1W 2512
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
4.02Ohm
Power Rating :
500mW
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Power (Watts) :
1W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Datasheets
RNCF2512DTE4R02
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 4.02Ohm, 1W, ±0.5%, -55°C~155°C