RNCF2512DTE4K32
Mfr.Part #
RNCF2512DTE4K32
Description
RES 4.32K OHM 0.5% 1/2W 2512
Power Rating :
500mW
Mount :
Surface Mount
Working Voltage :
150V
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
4.32kOhm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W