RNCF2512DTE47R5
Mfr.Part #
RNCF2512DTE47R5
Description
RES 47.5 OHM 0.5% 1W 2512
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Power (Watts) :
1W
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
500mW
Resistance :
47.5Ohm
Datasheets
RNCF2512DTE47R5
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 47.5Ohm, 1W, ±0.5%, -55°C~155°C