RNCF2512DTE453K
Mfr.Part #
RNCF2512DTE453K
Description
RES 453K OHM 0.5% 1/2W 2512
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.5%
2512 (6432 Metric)
Working Voltage :
150V
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
453kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
500mW
Datasheets
RNCF2512DTE453K
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 453kOhm, 0.5W 1/2W, ±0.5%, -55°C~155°C