RNCF2512DTE43R0
Mfr.Part #
RNCF2512DTE43R0
Description
RES 43 OHM 0.5% 1W 2512
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
500mW
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Resistance :
43Ohm
Power (Watts) :
1W
Tolerance :
±0.5%