RNCF2512DTE3R40
Mfr.Part #
RNCF2512DTE3R40
Description
RES 3.4 OHM 0.5% 1W 2512
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
1W
Resistance :
3.4Ohm
Power Rating :
500mW
Datasheets
RNCF2512DTE3R40
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 3.4Ohm, 1W, ±0.5%, -55°C~155°C