RNCF2512DTE3K57
Mfr.Part #
RNCF2512DTE3K57
Description
RES 3.57K OHM 0.5% 1/2W 2512
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Thin Film
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
3.57kOhm
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Working Voltage :
150V
Power Rating :
500mW
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Datasheets
RNCF2512DTE3K57
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 3.57kOhm, 0.5W 1/2W, ±0.5%, -55°C~155°C