RNCF2512DTE3K30
Mfr.Part #
RNCF2512DTE3K30
Description
RES 3.3K OHM 0.5% 1/2W 2512
Power Rating :
500mW
Working Voltage :
150V
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Tolerance :
±0.5%
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
3.3kOhm