RNCF2512DTE33K2
Mfr.Part #
RNCF2512DTE33K2
Description
RES 33.2K OHM 0.5% 1/2W 2512
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Resistance :
33.2kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
1 (Unlimited)
Working Voltage :
150V
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Power Rating :
500mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C