RNCF2512DTE316K
Mfr.Part #
RNCF2512DTE316K
Description
RES 316K OHM 0.5% 1/2W 2512
Tape and Reel (TR)
Working Voltage :
150V
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
316kOhm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
500mW
WRAPAROUND
Datasheets
RNCF2512DTE316K
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 316kOhm, 0.5W 1/2W, ±0.5%, -55°C~155°C