RNCF2512DTE2M10
Mfr.Part #
RNCF2512DTE2M10
Description
RES 2.1M OHM 0.5% 1/2W 2512
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
500mW
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Working Voltage :
150V
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Resistance :
2.1MOhm
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RNCF2512DTE2M10
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 2.1MOhm, 0.5W 1/2W, ±0.5%, -55°C~155°C