RNCF2512DTE1R82
Mfr.Part #
RNCF2512DTE1R82
Description
RES 1.82 OHM 0.5% 1W 2512
Resistance :
1.82Ohm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
1W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.5%
Power Rating :
500mW
Datasheets
RNCF2512DTE1R82
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 1.82Ohm, 1W, ±0.5%, -55°C~155°C