RNCF2512DTE1M91
Mfr.Part #
RNCF2512DTE1M91
Description
RES 1.91M OHM 0.5% 1/2W 2512
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Resistance :
1.91MOhm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.5%
Number of Terminations :
2
Working Voltage :
150V
Power Rating :
500mW
FIXED RESISTOR
Datasheets
RNCF2512DTE1M91
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 1.91MOhm, 0.5W 1/2W, ±0.5%, -55°C~155°C