RNCF2512DTE1M74
Mfr.Part #
RNCF2512DTE1M74
Description
RES 1.74M OHM 0.5% 1/2W 2512
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Thin Film
Working Voltage :
150V
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
1.74MOhm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W